Nasz CSR

Nasz CSR

CSR oznacza dla nas odpowiedzialność za społeczność lokalną oraz środowisko, w którym funkcjonuje nasza Fabryka. Angażujemy się w akcje organizowane w naszym najbliższym otoczeniu i aktywnie działamy przekazując nasze wartości. Naszymi głównymi obszarami działalności w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu są: mobilność, ludzie i środowisko. Chcemy w tym zakresie edukować, promować zdrowie i bezpieczeństwo – szczególnie w ruchu drogowym.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Nasz CSR

Od lat współpracujemy ze stargardzką Policją i wspieramy coroczną akcję Bezpieczna droga do szkoły. Jesteśmy patronem konkursu o tematyce bezpieczeństwa, przekazujemy odblaski dla dzieci z pobliskich szkół. Co roku prowadzimy akcję związaną z zachowaniem na drodze. Organizowaliśmy turniej o tej tematyce dla całego województwa zachodniopomorskiego, ale też wydarzenie w miasteczku rowerowym dla społeczności lokalnej. Staramy się dbać o najmłodszych wierząc, że wiedza, którą zdobyli jako uczniowie, zaprocentuje w przyszłości.

Bezpieczeństwo jest dla nas bardzo ważne również na terenie Fabryki. Naszą misja BHP brzmi: Bezpieczeństwo przede wszystkim. Zawsze. Zgodnie z nią staramy się również na bieżąco edukować naszych pracowników z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.

Ludzie i lokalna społeczność

Nasz CSR

W naszej Fabryce pracują wspaniali ludzie i z myślą o nich oraz społecznościach, z których się wywodzą, planujemy nasze działania lokalne. Od lat wspieramy stargardzki Dom Dziecka. Co roku nasi Pracownicy – członkowie Klubu Biegowego Bridgestone Stargard – uczestniczą w Stargardzkim Biegu o Błękitną Wstęgę. Dotacja za przebyte kilometry zostaje przekazana na rzecz Domu Dziecka i umożliwia jego podopiecznym wyjazdy na wakacje. Dodatkowo w grudniu każdego roku nasi Pracownicy wcielają się w Świętych Mikołajów. Odpowiadają na listy od podopiecznych z Domu Dziecka, a następnie przekazują dla nich prezenty, które niejednokrotnie okazują się spełnieniem skrywanych marzeń wychowanków. Nie zapominamy również o zbieraniu nakrętek, a dochód z ich sprzedaży przekazujemy na chore dziecko jednego z naszych pracowników.

Środowisko

Nasz CSR

Od lat bierzemy udział w Dniu Ziemi organizowanym w Stargardzie przy Bobrowej Polanie przez Proeuropejskie Centrum Ekologiczne. Podczas tego wydarzenia dzieci naszych pracowników biorą udział w konkursach o tematyce powiązanej z ochroną środowiska, a wszyscy mają okazję wspólnie spędzić czas przy ognisku. Dzięki naszemu wsparciu Bobrowa Polana zamieniła się w przyjazne miejsce, w którym można bawić się m.in. w parku z przeszkodami. Dofinansowaliśmy też ławkę solarną z panelem fotowoltaicznym przy ścieżce rowerowej w Żarowie. W 2017 roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy zimową zbiórkę na rzecz zwierząt ze schroniska w Kiczarowie. Dbamy o nasze środowisko, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest otoczenie, w którym żyjemy.

WSPIERAMY SPORTOWE PASJE PRACOWNIKÓW

Nasz CSR

W Bridgestone Stargard wspieramy pracowników w realizacji ich sportowych pasji. Mamy drużynę biegaczy, rowerzystów oraz piłkarzy! Nasi pracownicy biorą udział w turniejach piłkarskich, maratonach rowerowych i ważnych imprezach biegowych.