Zorganizowaliśmy Festyn Ekologiczny w Stargardzie - Aktualności - Bridgestone Stargard

Zorganizowaliśmy Festyn Ekologiczny w Stargardzie

W ramach wakacyjnych aktywności w Stargardzie zorganizowaliśmy Festyn Ekologiczny! Za naszą sprawą Teatr Letni zamienił się w pełną atrakcji strefę proekologicznych rozwiązań dla dzieci i dorosłych.

Celem spotkania była edukacja najmłodszych i podniesienia świadomości ekologicznej w formie zabawy, ale nie zapomnieliśmy również o nieco starszych uczestnikach. Zadbaliśmy o obecność policjantów z KPP Stargard, którzy znakowali rowery dla najmłodszych, a Namiot Nadleśnictwa Dobrzany przygotował animacje o tematyce ekologicznej. Dobrym uzupełnieniem były atrakcje takie jak konkurs malowania opon, Fun Park, malowanie buziek i koło fortuny. Wywołały wiele uśmiechów najmłodszych i były inspirującym działaniem zarówno na rzecz ochrony środowiska, jak i sprawności ruchowej.

Jesteśmy świadomi, że sprzętów elektronicznych w każdym gospodarstwie przybywa, także tych już bezużytecznych. Dlatego ważnym punktem naszego Festynu Ekologicznego była możliwość wymiany elektrośmieci na rośliny! To kolejny krok w stronę proekologicznych rozwiązań, które zaproponowaliśmy mieszkańcom Stargardu.

Cieszymy się, że festyn cieszył się zainteresowaniem i przysporzył sporo radości wszystkim jego uczestnikom. Zaangażowanie w festyn sprawiło nam dużo satysfakcji, dlatego mamy nadzieję, że to nie ostatnia taka współpraca w Stargardzie!