Mistrzowska psychika – spotkanie z polskimi olimpijczykami w Bridgestone Stargard - Aktualności - Bridgestone Stargard

Mistrzowska psychika – spotkanie z polskimi olimpijczykami w Bridgestone Stargard

W związku z przypadającym 10 października Dniem Zdrowia Psychicznego w Bridgestone Stargard zorganizowaliśmy wyjątkowe spotkanie. Wzięli w nim udział polscy olimpijczycy – Karol Bielecki i Marek Plawgo, którzy podzielili się z Pracownikami naszej Fabryki swoimi inspirującymi historiami. Specjalną prelekcję przygotowała dla naszego Zespołu także zaproszona psycholog, która podpowiedziała, jak na co dzień dbać o nasze dobre samopoczucie i budować psychiczną odporność.

Karol Bielecki, piłkarz ręczny, uczestnik igrzysk olimpijskich w Pekinie (2008 r.) i Rio de Janeiro (2016 r.), wicemistrz świata z 2007 r., brązowy medalista Mistrzostw Świata w 2009 r. i 2015 r., zgłębił temat tego, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Odwołał się m.in. do pamiętnego meczu, podczas którego stracił oko i przedstawił swoją drogę powrotu na boisko, inspirując do wytrwałości i wdzięczności nawet w trudnych sytuacjach.

Marek Plawgo, lekkoatleta, sprinter i płotkarz, a także olimpijczyk z Aten (2004 r.) i Pekinu (2008 r.) oraz rekordzista Polski w biegu przez płotki na dystansie 400 m, podzielił się z kolei swoimi doświadczeniami związanymi z depresją. Uświadomił słuchaczom, że to choroba bardzo demokratyczna, która może spotkać każdego, niezależnie od osiągnięć, wieku, płci czy statusu materialnego. Przestrzegał też, że warto jak najwcześniej szukać pomocy, gdy nasz stan zaczyna nas niepokoić i zachęcał do tego, by dbać o siebie.

W spotkaniu wzięła również udział psycholog, Natalia Miśko, która w ramach swojego wystąpienia podkreśliła, że zdrowie psychiczne wcale nie oznacza braku choroby, a rozumiane jest zdecydowanie szerzej i składa się na nie m.in. poczucie własnej wartości, zdolność do własnego rozwoju czy odpowiedzialność za swoje życie i zaangażowanie m.in. w życie społeczne, pracę oraz związek. Podpowiadała też, w jakich sytuacjach warto skorzystać z pomocy specjalisty.

Na koniec panelu uczestnicy mieli możliwość zadania naszym prelegentom pytań, z czego chętnie skorzystali.

Poprzez to wydarzenie chcieliśmy zainspirować Pracowników do tego, by o swoje zdrowie psychiczne dbać równie dobrze jak o kondycję fizyczną. Z sygnałów od nich wiemy, że nam się to udało!