Kolejna edycja akcji "Bądź bezpieczny na drodze" za nami! - Aktualności - Bridgestone Stargard

Kolejna edycja akcji „Bądź bezpieczny na drodze” za nami!

W połowie października, w miasteczku rowerowym Szkoły Podstawowej nr 6 w Stargardzie odbyła się akcją „Bądź bezpieczny na drodze”. Zorganizowana została w ramach działań społecznej odpowiedzialności naszego zakładu we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 6 oraz Komendą Powiatową Policji w Stargardzie.

Frekwencja dopisała, w wydarzeniu wzięli udział uczniowie szkoły oraz pracownicy Bridgestone Stargard wraz z rodzinami. Najliczniej do miasteczka rowerowego przybyli rowerzyści, którzy chętnie brali udział w konkursach przygotowanych specjalnie dla nich. Piękna pogoda sprzyjała wszystkim, którzy pojawili się tego dnia na pikniku.

W ciągu dnia dostępne były liczne atrakcje: pobieranie odcisków palców wraz z certyfikatem autentyczności, slalom z alkogoglami, liczne prezentacje dotyczące bezpiecznego zachowania na drodze oraz udzielania pierwszej pomocy, a przede wszystkim konkursy ze wspaniałymi nagrodami. W konkursy zaangażowani byli również rodzice. Ponadto przez cały czas dostępny był catering w postaci kiełbasek z grilla, grochówki i słodkiego poczęstunku, wraz z napojami.

Podczas wydarzenia odwiedziła nas również Pani Ewa Sowa – zastępczyni prezydenta miasta.

Opiekę nad częścią merytoryczną prezentacji oraz konkursów dotyczących bezpieczeństwa na drodze sprawowała Policja ze Stargardu, a za prezentację udzielania pierwszej pomocy odpowiedzialni byli harcerze zaprzyjaźnieni z Szkołą Podstawową nr 6. Fundatorem nagród i cateringu była firma Bridgestone Stargard.

Już nie możemy doczekać się kolejnej edycji tej akcji, którą planujemy już w nadchodzącym roku!