Ekowspółpraca Bridgestone Stargard z Urzędem Miasta - Aktualności - Bridgestone Stargard

Ekowspółpraca Bridgestone Stargard z Urzędem Miasta

Dbałość o środowisko to jeden z filarów działalności naszej firmy i ważny aspekt naszej misji. Realizujemy ją na różne sposoby. Tym razem podjęliśmy ekowspółpracę z Urzędem Miasta Stargard. W ramach wspólnej inicjatywy w przestrzeni naszego miasta pojawiły się właśnie tabliczki przypominające o zasadach bycia eko, a w okolicach kilku szkół podstawowych stanęły stojaki na rowery.

„Nawet zabytki się uśmiechają, kiedy ludzie po sobie sprzątają”, „Sprząta duży, sprząta mały, dbamy razem o świat cały” – to tylko wybrane z haseł, które pojawiły się na tabliczkach m.in. w okolicy Bramy Pyrzyckiej i Baszty Morze Czerwone. Ich autorami są sami stargardzianie, którzy w zeszłym roku wzięli udział w konkursie „EcoStargard – miejmy klasę, posprzątajmy po sobie”. Grafiki towarzyszące słownym zachętom do bycia eko opracował lokalny artysta – Daniel Januchowski. Nasza Fabryka natomiast sfinansowała ich powstanie.

Ponadto w ramach współpracy Bridgestone Stargard z UM przy szkołach podstawowych nr 5, 6, 7 i 8 postawiono też stojaki na rowery. W naszym zespole mamy wielu miłośników jazdy na rowerze, tym bardziej z radością postanowiliśmy ułatwiać korzystanie z tego środka transportu również najmłodszym mieszkańcom Stargardu. Mamy nadzieję, że nowe stojaki dodatkowo zachęcą ich do docierania do szkoły właśnie na rowerach – z pożytkiem dla nich samych, jak i naszej planety.

O naszej wspólnej inicjatywie z Urzędem Miasta chętnie informują media. Wzmianki o niej pojawiły się w lokalnych stacjach radiowych (m.in. w Radio Szczecin), a także na portalach takich jak: radioszczecin.pl, twojeradio.fm, e-stargard.pl, a także stargardzka.pl.

Bardzo cieszy nas to, że realizujemy naszą misję w zakresie dbałości o środowisko z pożytkiem dla społeczności lokalnej, której jesteśmy integralną częścią już niemal od 15 lat.