Co to był za biegowy rok! - Aktualności - Bridgestone Stargard

Co to był za biegowy rok!

To już drugi ukończony sezon dla przedstawicieli klubu biegowego z naszej Fabryki – Bridgestone Stargard Runners. W tym roku nasi zawodnicy wzięli udział w sześciu startach i każdy z nich ukończyli ze świetnymi wynikami!

Cieszymy się, że nasi pracownicy tak często uczestniczą w zawodach sportowych, a my możemy ich w tym wspierać. Najważniejsze starty wspominamy poniżej.

Ćwierćmaraton Bielika – trasa o długości 11 km prowadziła przez rowerowy „Szlak Bielika” pomiędzy miejscowościami Siadło Dolne i Pargowo. Była urozmaicona dużymi i małymi wzniesieniami, a sam bieg wieńczył wspaniały rodzinny festyn w kompleksie sportowym organizatora – Gminy Kołbaskowo.

NCDC Business Racepierwszy w regionie bieg sztafet firmowych. Sztafeta składała się z czterech osób, a każdy uczestnik miał do pokonania dystans 4 km. Bieg odbywa się co roku na terenie Parku Kasprowicza. W tym roku debiutowaliśmy w tym wydarzeniu wystawiając dwa zespoły i był to występ bardzo udany – jeden z naszych zespołów zajął 13. miejsce na 327 startujących drużyn!

Półmaraton i bieg towarzyszący na 10 km w Szczecinie – to największa biegowa imprezaw regionie. W tym roku w 39. PKO Półmaratonie Szczecińskim naszą firmę reprezentowało 13 pracowników i padły liczne rekordy życiowe.

Dziki weekend w Policach – czyli festiwal biegowy, który łączył w sobie aż trzy konkurencje: bieg nocny, przełajowy i ekstremalny z licznymi przeszkodami na trasie. Szczególnie trzeci dzień imprezy był godny uwagi i przyciągnął niezliczoną liczbę amatorów biegania nie tylko z regionu, ale i z całej Polski. Przeszkodami do pokonania na trasie były m.in.: rowy, tunele, ścianki o różnej wysokości, liny, glina, podbiegi błotne, opony, runda górska z kłodą, druty, wozy wojskowe, woda, budynek wojenny, błoto, błotne ściany, ślizgawka, wąwozy strome, bagna z przeprawą mostową i linową, drabiny, ściany ruchome i wiele innych.

Bieg K2 (od nazwy góry K2) – impreza na szczecińskiej Gubałówce, której trasa liczyła 8611 m. Ciekawy i urozmaicony teren stanowił duże wyzwanie nawet dla doświadczonych fanów biegowego szaleństwa. Podbieg po stoku narciarskim stanowił zarówno początkowe, jak i końcowe metry tej wymagającej trasy, na której BSST godnie reprezentowało siedem osób.

Bieg mikołajkowy w Policach – w tym roku 2 grudnia był dniem, w którym około 1500 osób z całej Polski mogło w przebraniach świątecznych (i nie tylko) uczestniczyć w imprezie biegowej na dystansie 10 km oraz największej biegowej wigilii w Polsce, która odbyła się w polickiej hali sportowej tuż po biegu. Wyobraźnia uczestników w kwestii przebrań jak co roku budziły duży podziw, a organizacja i zabawa stanowiły wspaniałe zwieńczenie kalendarza biegowego.

Bridgestone Stargard Runners w 2018 r. to setki przebiegniętych kilometrów, liczne rekordy życiowe i niezliczone uśmiechy na twarzy wszystkich uczestników. Gratulujemy pasji i osiągnięć!