10-milionowa opona Bridgestone Stargard

10 milionów – już tyle opon zjechało z linii produkcyjnej naszej Fabryki! Jubileuszowy model, który wyprodukowaliśmy 19 czerwca, to Duravis R002 – produkt przeznaczony do wszystkich rodzajów pojazdów ciężarowych.

Sukces, jakim było wyprodukowanie 10-milionowej opony, oczywiście uczciliśmy. Pracownicy spotkali się przed Fabryką, by wysłuchać przemówienia Dyrektora naszego Zakładu Piotra Kozłowskiego oraz Pana Prezydenta Stargardu Rafała Zająca. Z gratulacjami online zwrócili się do nich także Emilio Tiberio, Dyrektor Techniczny i Operacyjny Bridgestone EMIA i Alfonso Llorens, Wiceprezes Bridgestone EMEA.

Działalność rozpoczynaliśmy w najtrudniejszym okresie kryzysu z 2008 r. Nasze ówczesne doświadczenia pokazują, że przy tak dużej skali operacji należy wykraczać poza problemy krótkoterminowe i skupiać się na celach długoterminowych. Dlatego wciąż systematycznie zwiększaliśmy zatrudnienie, unowocześnialiśmy nasze linie produkcyjne i wdrażaliśmy nowe rozwiązania, które zapewniają nam przewagę konkurencyjną – powiedział podczas wydarzenia Piotr Kozłowski, Dyrektor Fabryki Bridgestone w Stargardzie.

Pozycja Bridgestone w Stargardzie jest ugruntowana. 10-milionowa opona potwierdza ten fakt i pokazuje wciąż rosnący potencjał produkcyjny Firmy. Cieszę się, że od 12 lat koncern współtworzy lokalny przemysł. Rozwój i innowacje Bridgestone w Stargardzie przekładają się także na atrakcyjność zarówno miasta, jak i regionu. Z nadzieją patrzę na trwającą rozbudowę Zakładu w naszym Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii. Liczę na dalszy, dynamiczny rozwój Firmy, który pozwoli obronną ręką przechodzić każde trudności gospodarcze – dodał prezydent Stargardu Rafał Zając.

Fabryka w Stargardzie to jeden z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych Bridgestone w Europie. Zakład funkcjonuje od 12 lat, aktualnie zatrudnia 935 pracowników i może produkować do 4400 opon na dobę. Powierzchnia użytkowa Fabryki to blisko 160 tys. metrów kwadratowych, co odpowiada 22 boiskom piłkarskim.