Rozbudowa trwa

Nasza Fabryka jest jednym z trzech zakładów koncernu Bridgestone w Europie, które zostały objęte planem inwestycyjnym ogłoszonym w październiku 2017 r. Obecnie prowadzimy prace budowlane nowego magazynu i hal produkcyjnych. Nasz cel to zwiększenie produkcji i wytwarzanie ponad 5 000 opon ciężarowych dziennie, z których większość trafi bezpośrednio do największych producentów ciężarówek na świecie.

W ramach trwającej rozbudowy naszego Zakładu powstaną trzy nowe budynki: magazyn surowców, hala produkcyjna, w której staną nowe prasy wulkanizacyjne, a także budynki, w których przeprowadzane będą testy i weryfikacja parametrów opon. Całkowita powierzchnia nowych obiektów to około 9 000 m2.

Zwiększymy też moce produkcyjne, wprowadzając inteligentną, innowacyjną technologię produkcji opon. W istniejących budynkach zostaną zainstalowane najnowocześniejsze maszyny, które nie tylko pozwolą powiększyć produkcję, ale także pomogą nam jeszcze lepiej spełniać oczekiwania klientów, poprzez wprowadzenie do procesu produkcji nowych rodzajów opon. W ramach projektu zainwestujemy również w nowe prasy wulkanizacyjne, które z racji swojej budowy gwarantują wyższą jakość wytwarzanych produktów oraz zużywają mniej energii. Cała inwestycja zakończy się w 2022 r.

– Rozwój dużego zakładu produkcyjnego to szansa dla naszego miasta i regionu. Innowacje wprowadzane przez Bridgestone zwiększają jego atrakcyjność, a także zapewniają miejsca pracy mieszkańcom. Zależy nam, żeby ściągać do Stargardu przedsiębiorców tego pokroju – pracodawców godnych zaufania, o ugruntowanej pozycji rynkowej – powiedział Prezydent Stargardu Rafał Zając.